2022 2023

Indiana Coaches of Girls Sports Association

Honorable Mention

Academic All State Basketball

ATHLETE

SCHOOL

COACH

Jaelyn Fee

Angola

Nicholas Burlingame

Tyrah Stillman

Angola

Nicholas Burlingame

Rachel Bleke

Bellmont

Andy Heim

Sydney Keane

Bellmont

Andy Heim

Jessa Caffee

Bethany Christian

Krysten Parson

Kiersten Todd

Bethany Christian

Krysten Parson

Anna Jennings

Bishop Chatard

Dan Wagner

Caroline Bell

Bishop Chatard

Dan Wagner

Grace Felts

Bishop Chatard

Dan Wagner

Carlie Pedersen

Bloomington South

Larry Winters

Mya Lawrence

Bloomington South

Larry Winters

Jillian S Miller

Boonville HS

Mark E Meier

Kaley Singleton

Brebeuf Jesuit

Erin Miller

Sophia Payne

Brebeuf Jesuit

Erin Miller

Paige Kertai

Bremen HS

Alex Robinson

Camryn Thompson

Brownstown Central

Brandon Allman

Kalee Borden

Brownstown Central

Brandon Allman

Heidi Murphy

Columbus East

Danny Brown

Bailey Orme

Corydon Central HS

Josh Conrad

Breanna Edwards

Corydon Central HS

Josh Conrad

Emily Kerce

Crawford County

Christopher Broughton

Natalie Stroud

Crawford County

Christopher Broughton

Abbi Foster

Crown Point

Chris Seibert

Evann Royal

Delphi Community

Tod Windlan

Alesia Rummel

Eastern HS

Jake Fleenor

Grace Kreischer

Eastside HS

Mike Lortie

Kaylie Hertig

Eastside HS

Mike Lortie

Allison Freeze

Elkhart HS

William Coatie

Kayla Gerth

Evansville Mater Dei

Doug Blair

Molly Schmitt

Evansville Mater Dei

Doug Blair

Ava Weisheit

Gibson Southern

Kyle Brasher

Charity Beal

Hamilton Southeastern

Brian Satterfield

Lauren Stewart

Hamilton Southeastern

Brian Satterfield

Olivia Brown

Hamilton Southeastern

Brian Satterfield

Riley Makalusky

Hamilton Southeastern

Brian Satterfield

Campbell Moore

Harrison W Lafayette

Rush McColley

Olivia Susnjara

Heritage Hills

Kim Brown

Abby Fleetwood

Indian Creek HS

Brian Ferris

Gabriela Bilbrey

Jay County HS

Kirk Comer

Megan Vogel

Jennings County

Kristi Sigler

Peyton Hartsough

Lakeland

Dale Gearheart

Nicole Renee Houze

Lawrenceburg HS

Zane White

Alexandria Barr

Lebanon HS

Candice Huckstep

Kylie Ottinger

Lebanon HS

Candice Huckstep

Ally Carlson

Lowell HS

Kelly Chavez

Caitlyn Miller

McCutcheon

Jeff Knoy

Trinity Allen

Merrillville HS

Kelly Kratz

Lera Wilson

Mount Vernon Senior HS

Kendra Steinhart

Samantha Mrnak

Mt Vernon (fortville)

Julie Shelton

Eva Dodds

New Prairie HS

Aimee Litka

Ava Williams

North Knox

Steve Meurer

McKenna Layden

Northwestern HS

Kathie Layden

Jackie Crews

Paoli

Donovan Crews

Stella Cunningham

Perry Central

Roger Thomas Elliott

Maya Mundy

Perry Meridian

Amanda Davidson

Claire McDonald

Plymouth

Micaela Schalliol

Kate Weber

Providence HS

Brad Burden

Josie Origer

Roncalli

Jason Sims

Abigail Brenner

Shelbyville HS

Becca Hoefler

Hailey Pogue

Shelbyville HS

Becca Hoefler

Hannah Puckett

South Spencer

Brent Mathew

Katelyn Tindle

South Spencer

Brent Mathew

Kelsey Cameron

South Spencer

Brent Mathew

Sofi Young

South Spencer

Brent Mathew

Ara Wagner

Southridge HS

Greg Werner

Bailey E. Keusch

Southridge HS

Greg Werner

Evelyn Scharer

Twin Lakes HS

Brad Bowsman

Faith Fleetwood

Vincennes Lincoln

Tim Young

Gracie Kramer

Vincennes Lincoln

Tim Young

Raya Tewari

Yorktown HS

Leigh Ann Barga

Laila Hull

Zionsville

Andy Maguire

Mallory Heerdt

Zionsville

Andy Maguire